Regulamin forum

Dura lex, sed lex.
Awatar użytkownika
Marzyciel
Administrator
Posty: 64
Rejestracja: 29 paź 2019, 14:57

01 lis 2019, 16:42

Warunkiem umożliwiającym zamieszczanie postów, komentarzy, oraz korzystanie z zasobów Forum jest rejestracja.

Regulamin forum Prozatorium.pl

1. Zarejestrowanie się jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zasad obowiązujących na forum i jednoczesnym zobowiązaniem się do ich przestrzegania.
2. Najwyższą władzę forum stanowią Administratorzy i ich decyzje są wiążące dla wszystkich użytkowników.
3. Poza Administratorem nad porządkiem na Forum czuwają Moderatorzy.
4. Decyzje podejmowane przez Moderatorów i Korektorów są wiążące dla Użytkowników, ale mogą być przedmiotem skargi do Administratorów.
5. Zamieszczenie tekstu na Prozatorium.pl jest równoznaczne ze stwierdzeniem, iż wstawiający jest jego autorem. Plagiat i wszelkie naruszenia praw autorskich skutkują natychmiastową relegacją i zablokowaniem dostępu do Forum.
6. Zabroniona jest wulgarność, atakowanie i obrażanie pozostałych użytkowników.
7. Spamowanie jest zabronione.
8. Propagowanie postaw niegodnych człowieka kulturalnego skutkuje udzieleniem ostrzeżenia a następnie, w przypadku kontynuowania zabronionych zachowań, likwidację konta i blokadę IP.
9. Offtopowanie (pisanie nie na temat) jest zabronione. Niezastosowanie się będzie owocowało ostrzeżeniem.
10. Posiadanie więcej niż jednego konta przez jednego użytkownika jest zabronione.
a/ Pisanie z tego samego numeru IP możliwe jest w sytuacji, kiedy np. użytkownik jest w sieci osiedlowej lub gdy z jednego komputera korzysta kilka osób.
b/ Aby uniknąć zablokowania dostępu - powyższą sytuację należy zgłosić Administracji.
11. Zamieszczane opinie i komentarze powinny być zrozumiałe i mieć formę co najmniej pełnego, poprawnego zdania. Emotikony oraz skróty typu „thx”, „cool”, „fajne” itp. będą skutkować ostrzeżeniem. To samo dotyczy postów w języku obcym lub napisanych niezgodnie z zasadami języka polskiego ( np. ZaJeFajNe).
12. Regulamin przewiduje następujące kary;
a/ udzielenie ostrzeżenia
b/ zakaz pisania na forum
c/ zablokowanie dostępu do forum
1.b/ Użytkownik, któremu udzielono trzech ostrzeżeń - automatycznie otrzymuje zakaz pisania na forum.
1.c/ Użytkownik, któremu udzielono sześciu ostrzeżeń traci definitywnie dostęp do forum.
13. Administracja zastrzega sobie prawo do ingerowania we wszelkie dyskusje, kłótnie pomiędzy użytkownikami, obrzucanie się inwektywami, czy też inne zdarzenia łamiące zasady regulaminu lub netykiety oraz karanie uczestników w/w sytuacji. zgodnie z pkt. 12 regulaminu Prozatorium.pl
14. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści prezentowane przez użytkowników na forum, jeśli nie łamią one zasad regulaminu i obowiązujących przepisów prawa.
15. Na forum obowiązuje zakaz umieszczania reklam handlowych, propozycji sprzedaży towarów lub usług oraz podawania linków do w/w bez wcześniejszego uzgodnienia z Administracją.
16. Administracja zastrzega sobie prawo do zmian w podpisach użytkowników, jeśli będą one sprzeczne z regulaminem lub też obraźliwe.
17. Administracja zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian w regulaminie, a także do rozstrzygania kwestii w nim nieuregulowanych.
Rozpocznij od początku... a później czytaj, póki nie dotrzesz do końca: wtedy przestań czytać. Lewis Carroll
Zablokowany